Søk
Close this search box.

Om foreningen – foreningsstruktur

Del:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Juristforeningen i Bergen ble stiftet 26. januar 1949. Juristforeningen er den største studentorganisasjonen ved Det juridiske fakultetet i Bergen med omkring 2000 medlemmer. Foreningen organiserer de fleste sosiale og faglige arrangementer ved fakultetet. Det øverste organ i Juristforeningen i Bergen er generalforsamlingen, som avholdes i mai og november hvert år.

Mellom generalforsamlingene er foreningsstyret det øverste vedtaksorgan. Her sitter foreningens leder, nestleder, økonomiansvarlig, markedsansvarlig, informasjonsansvarlig samt sekretær, sammen med én representant fra hver av de tre gruppene idrett, fag og kultur. Kontrollutvalget har sin leder som observatør i foreningsstyret.

Nestleder, økonomiansvarlig, markedsansvarlig og infoansvarlig har dessuten 1 til 3 assistenter hver som hjelper til med den daglige driften.

Foreningsstyrkturen oppdatert 10.01.20

For å få opp Juristforeningen på MittUiB, trykk på denne linken: https://mitt.uib.no/courses/2874

Følg oss på sosiale medier:

Følg oss på sosiale medier:

Del:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Skroll til toppen